czwartek, 3 kwietnia 2014


Jakiś czas temu stanąłem przed dość pospolitym dylematem: alkohol na prezent. Zdecydowanie tak, ale jaki? Wódka przeważnie odpada - troszkę zbyt pospolita w moim odczuciu, więc dla kobiety pewnie wino a dla mężczyzny w obrębie alkoholi wysokoprocentowych jest kilka możliwości. Padło na whisky - i tu zaczynają się schody. Oczywiście na rynku jest wiele whisky w tzw. "Zestawach prezentowych" ze szklankami lub czasem innymi gadżetami. Problem w tym iż zestawy takie serwują przeważnie marki popularne i dość mocno "opite". Ja z kolei chciałem pójść o krok dalej i zamiast wątpliwych szklanek dodawanych do napoju którego smak każdy już zna zaserwować jak najlepszą whisky jaką uda mi się znaleźć (oczywiście do 100zł :) ). Coś, w czym obdarowany mógłby odkryć "coś więcej".
Z pytaniem takim zwróciłem się do Tomka Milera z milerpije.pl - bardzo cenionego, nie tylko przeze mnie pasjonata whisky i alkoholi starzonych. Tomek polecił mi whisky Black Bottle.
W pierwszej kolejności zapoznałem się z Jego recenzją tego trunku. Ta wyglądała bardzo zachęcająco więc następnym krokiem było zdobycie "materiału do testów". To chyba największa wada (i wygląda na to że jedyna!) Black Bottle - czyli jej dostępność. Ja swoją znalazłem w delikatesach alma. Cena 86zł.
Przechodząc do smaku to mimo iż nie jestem koneserem z wielkim doświadczeniem to wrażenia smakowe były naprawdę na najwyższym poziomie! To był zdecydowanie dobry zakup i dobra rada od Tomka!
Jeśli ktoś z Was zastanawia się nad whisky na prezent to polecam nie kupowanie gotowych "zestawów szklankowych" lecz coś w czym pijący może znaleźć niezapomniane wrażenia smakowe które dzięki Wam zapamięta na długo! Taka właśnie jest Black Bottle!
W razie problemów z dostępnością Black Bottle możecie również dostać przez internet w sklepie prowadzonym przez słynny "Dom Whisky" w Jastrzębiej Górze skąd Was serdecznie pozdrawiam ;)1 komentarze:

  1. rewelacyjną whisky znalazłem w Winezja Baczewski, przedwojenna receptura. Na prawdę wspaniały trunek https://winezja.pl/alkohol-mocny/ja-baczewski-whisky

    OdpowiedzUsuń

 
UA-56831035-1